B družstvo / Články

Zpět na seznam článků

Velký úspěch v prsařském dvojboji

Prsařský dvojboj O modrou stuhu města Náchoda se uskutečnil v sobotu 22. dubna v náchodském bazénu.

Nejvyššího počtu FINA bodů ze závodu na 50 a 200 metrů prsa, tedy skvělé 1. místo, modrou stuhu a pohár získal ve své kategorii mladších žáků Mateo Jůza. Modrou stuhu a pohár vybojoval v kategorii st. žáci za 2. místo také Jonáš Bartok a za ženy Kája Pleskotová.

Celkem dovezla naše plavecká výprava 4 zlaté, 10 stříbrných a 7 bronzových medailí a za své výkony získala v bodovém hodnocení družstev O pohár starosty města krásné 4. místo.

Kája Pleskotová zabodovala při každém startu a důkazem jsou dvě zlaté a čtyři stříbrné medaile. Mateo Jůza vybojoval jedno zlaté, jedno stříbrné a dvě bronzová místa. Sofie Veselá si doplavala pro jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Jonáš Bartok získal dvě stříbrné, Lukáš Veselý jednu stříbrnou, Monika Suchardová třikrát vybojovala bronz a Michal Nikodím byl jednou bronzový.