Hradecký padesátimetrový bazén byl v sobotu 20. dubna svědkem již 33. ročníku plaveckého závodu nazvaného JARNÍ POHÁR MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ VE SPRINTECH, Memoriál Ing. Otto Kunta

Letošní ročník obohatil fakt, že pořadatel Plavecký klub Hradec Králové slaví 100 let od založení. Závod zahájili nejen zástupci města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje, ale krátkou vzpomínkou přispěl i syn Ing. Otty Kunta, dnes hlavní trenér Sportovního plaveckého klubu Slavia Liberec.

Na start se postavilo celkem 420 závodních plavců z 36 klubů, z toho i jeden ze zahraničí. Z domácího Plaveckého klubu startovalo 135 plavců, nejmladšímu bylo 6 let. Ti nejmenší startovali ve vloženém závodě na 50 m volný způsob. Ostatní plavci se utkali ve třech věkových kategoriích v devíti různých závodech. Plavcům z pořadatelského Plaveckého klubu Hradec Králové se v těžké konkurenci podařilo vybojovat 18 medailí. Nejvyššího počtu FINA bodů v libovolném jednotlivém startu a tím pádem i hlavní trofej pohár města Hradec Králové získal v mužské kategorii pardubický olympionik Jan Čejka z SCPAP, mezi ženami kralovala Gabriela Chudárková ze Zlínského plaveckého klubu.

Celý závod zpestřilo on-line vysílání, hojně sledované fanoušky, rodiči a známými plavců, kteří nemohli zažívat skvělou atmosféru závodů přímo na bazénu. Výrazným podílem přispěli k celodennímu plaveckému klání město Hradec Králové, Královéhradecký kraj, jakož i vstřícná spolupráci se SNHK. 

Zdařilou organizaci závodu ocenili i sami sportovci, a tak věříme, že už nyní se těší na další ročník.

Velké poděkování za podporu i ceny pro závodníky patří našim partnerům, ale v nemalé míře i rodičům, kteří dobrovolně a obětavě pomohli jak s přípravou, tak s občerstvením i organizací.


Fotogalerie ze závodu a vloženého závodu k nahlédnutí ZDE.
Fotogalerie z vloženého závodu pohledem rodičů k nahlédnutí ZDE.


Kompletní výsledky závodu ZDE.
Bodové výsledky jednotlivců ZDE.


Záznamy ze streamu z dopolední části ZDE.
Záznamy ze streamu z odpolední části ZDE.


 

 


 

 

 
Fotogalerie

 

                                                         

 

                         

 

                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: