A družstvo / Články

Zpět na seznam článků

Medailový úspěch v Trutnově na Krajském přeboru

Bazén v Trutnově hostil 18. - 19. 5. 2024 Krajský přebor pro plavce 12 let a starší z oblasti východních Čech. Na start se za náš klub postavilo 26 plavců.

Ve skvělé formě se opět představila Sofie Veselá, která získala tři zlaté medaile v závodech 200 metrů volný způsob a 100 a 200 metrů motýlek, jednu stříbrnou za 100 metrů polohový závod a dvě bronzové medaile za 100 metrů volný způsob a 100 metrů znak. Velice pěkných výsledků a spoustu osobních zlepšení dosáhli Jáchym Bartok - vybojoval dvě zlaté v závodech 100 metrů prsa a 1500 metrů volný způsob, dvě stříbrné medaile za 100 metrů polohový závod a v kraulové padesátce a dvě bronzové medaile za 100 a 200 metrů volný způsobMichal Nikodím - jedna zlatá medaile za 100 metrů polohový závod, jedna stříbrná v závodě 200 metrů znak a čtyři bronzové za závody 200 metrů prsa, 200 metrů polohový závod, 200 metrů volný způsob a 100 metrů prsa Mateo Jůza - doplaval pro čtyři stříbrné medaile v závodech 100 a 200 metrů prsa, 100 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob a čtyři bronzové medaile za 50 a 100 metrů volný způsob, 100 metrů motýlek a 200 metrů polohový závod. Lukáš Veselý si vybojoval tři stříbrné medaile za 100 metrů znak, 100 metrů motýlek a 100 metrů volný způsob a jednu bronzovou v kraulové padesátce. Adam Hottmar v osobních maximech získal jednu stříbrnou medaili v závodě 200 metrů znak a tři bronzové medaile za 100 metrů znak, 100 metrů polohový závod a 400 metrů volný způsob. Zlata Potůčková dováží jednu stříbrnou medaili ze závodu 100 metrů motýlek a jednu bronzovou medaili za 200 metrů motýlek. Po jedné medaili si vybojovali Eliška Bártová stříbrnou za závod 800 metrů volný způsob, Valerie Marečková stříbrnou za kraulovou padesátku Edita Adámková bronzovou ze startu na 100 metrů volný způsob.

Součástí přeboru byly i štafetové závody a našim plavcům se velice úspěšně podařilo v různých složeních štafet a v několika kategoriích získat pro PKHK tři 1. místa, tři 2. místa a tři 3. místa.