A družstvo / Články

Zpět na seznam článků

34 medailí přivezli plavci z Náchoda

V sobotu 15. 6. 2024 se 16 plavců PKHK ročníku 2013 a mladších v Náchodě zúčastnilo 19. ročníku plaveckého závodu O cenu rytíře Hrona.
A slavili velký úspěch, když ze 67 startů získali 34 medailových umístění a dva poháry za 1. místo na polohových tratích.
Karolína Pikolová získala v šesti startech celkem šest medailí - čtyři zlaté v závodech 100 a 200 metrů volný způsob, 100 metrů znak a 100 metrů prsa a dvě stříbrné za 200 metrů polohový závod a 100 metrů motýlek.
Alex Trnovský si vybojoval šest medailí ze šesti startů - jednu zlatou v závodě 100 metrů motýlek, dvě stříbrné za 200 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob a tři bronzové vylovil za 100 metrů prsa, 100 metrů znak a 100 metrů volný způsob.
Elen Jungová nastoupila ve čtyřech startech a ve všechny ozdobila medailí - zlatou medaili a pohár získala v hlavní disciplíně 100 metrů polohový závod a tři stříbrné medaile vybojovala v kraulové, prsařské a znakařské padesátce.
Daniel Kopecký obsadil ve všech třech startech krásné třetí místo - 50 metrů prsa, 50 metrů znak a 50 metrů volný způsob.
Ondřej Jung si v hlavní disciplíně 200 metrů polohový závod vybojoval 1. místo a pohár, další tři zlaté medaile získal za 100 a 200 metrů volný způsob a 100 metrů znak a stříbrnou medailí ozdobil závod 100 metrů motýlek.
Marie Hejduková doplavala v závodě 100 metrů znak pro stříbrnou medaili a čtyři bronzové medaile přiváží za 200 metrů polohový závod, 100 a 200 metrů volný způsob a 100 metrů motýlek.
Kristýna Wolfová si dováží zlatou medaili za znakařskou padesátku a stříbrnou medaili ze závodu kraulové padesátky.

Nela Tesařová vybojovala dvě bronzové medaile v závodech 50 metrů motýlek a 100 metrů polohový závod.
Adéla Luxová se blýskla bronzovou medaili ve znakařské padesátce.

I ostatní plavci, i když bez medailí, se velmi snažili a plavali o 106.