Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

TZ k závodech v Belgii

TZ k účasti PKHK na mezinárodních závodech v Seraingu

 

Ve dnech 18. – 20. 3. bojovali hradečtí plavci na mezinárodních závodech v Belgickém Seraingu. Na závodech v Seraingu se účastnilo celkem 9 národů. Českou republiku reprezentoval Plavecký klub Hradec Králové. Věkové složení hradecké výpravy bylo skutečně petstré. Od jedenáctiletých po šestnáctileté.

Konkurence byla v Seraingu veliká, v ženských open disciplínách kralovaly italky, v mužských open Nizozemci. Přesto si plavci z PKHK nalezli skulinku a z bazénu vylovili 3 cenné kovy. Dvakrát bronz a jednou stříbro.

„Vzhledem k tomu, že sezóna plavcům teprve začíná, mají za sebou domácí závody a hned týden na to zahraniční, jsme s výsledky spokojeni. Do těchto závodů jsme nastupovali z plného tréninku a přesto nás čekalo mnoho překvapení.“ Říká trenér výpravy Jan Bergman.

Vojtěch Hájek, Jiří Klaban a Radovan Blažek jsou medailisty, kteří v Belgii dosáhli na cenné kovy. V disciplínách 200 PZ (1x stříbro), 50 P (2x bronz).

Plavecký klub Hradec Králové exceluje na zahraničních závodech díky velké podpoře města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje a díky dalším sponzorům. I díky této podpoře může olympijský sport, jako je plavání v Hradci existovat a reprezentovat.

Šňůra závodů pro naše sportovce však tímto nekončí, v nejbližší době čekají klub další závody Českého poháru a v květnu domácí už 26. ročník Jarního poháru. Příprava však směřuje k Mistrovství republiky v plavání. 

 Zpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: