Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

Tisková zpráva k VC HK

2. TZ k Velké ceně Hradce Králové v plavání

O víkendu 12. a 13. 3. 2016 proběhl už 2. ročník Velké ceny Hradce Králové v plavání. Na hradeckém bazénu změřili své síly plavci ČR, SR,  Německa, Rakouska, Maďarska, Slovinska a Polska.

Závody v Hradci Králové slavily druhý ročník a oproti loňskému roku se  organizátorům z Plaveckého klubu Hradec Králové podařilo navýšit mezinárodní účast. To je známkou, že Velká cena Hradce Králové se stává pojmem i za hranicemi ČR. Nemálo přispělo k úspěchu závodů i to, že se jednalo o první závody na území  Čech, kde se dal splnit limit na OH v Rio de Janeiru.

A to se povedlo  Pavlu Janečkovi z Delfinu Náchod, který si v Královéhradeckém bazénu splnil B limit na 400 VZ v osobním rekordu 3:57,48. Pavel Janeček byl asi nejvýraznějším reprezentantem, který na VC HK startoval. Ale na drahách Velké ceny excelovali i jiní reprezentanti. Kristýna Horská, Martina Elhenická,  Petr Bartůněk, Petra Chocová, Martina Moravčíková, či Tomáš Ludvík.

I Plavecký klub HK měl svou reprezentantku na domácím šampionátu. Hradecká juniorská reprezentantka Kristýna Jiránková, která bojovala s vleklou nemocí se  s časy pohybovala těsně za osobními rekordy. Smůlou bylo, že Kristýnu přepadlo chřipkové období před domácími závody, ale trenér Jiří Bezouška věří, že v dalších kolech Českého poháru získá Kristýna zpět svou formu.

„Na domácím bazénu jsme doufali v lepší výsledky, ale zdraví máme jen jedno a tak věříme, že až pomine  chřipkové období, obují se naši plavci do lepší formy,“ komentoval trenér a ředitel závodů v jedné osobě Jiří Bezouška situaci.

„Oproti loňskému ročníku jsme si ukousli většího sousta v organizaci takových závodů a myslím, že se nám to povedlo zvládnout. Pojali jsme závody jako přípravu na Olympijské hry a přizpůsobili tomu i nástup jednotlivých klubů a celého  ducha Velké ceny HK.“ Komentoval tiskový mluvčí Jan Bergman proběhnuvší závody.

Velká cena HK probíhala díky podpoře statutárního města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje a díky dalším sponzorům. „Je to skutečně velmi nákladný mítink, který bychom bez podpory města a kraje nemohli pořádat, rád bych tímto našim donátorům poděkoval.“ Konstatoval Jiří Bezouška, ředitel závodů.

Plavecký klub Hradec Králové se už nyní připravuje na odjezd do Belgického Seraingu, kam odjíždí nabrat zkušenosti mimo hranice českých bazénů. V polovině května bude PKHK pořádat již 26. ročník Jarního poháru Hradce Králové a následně začnou nové přípravy na 3. ročník Velké ceny HK.

 Zpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: