Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

Tisková zpráva VC HK

1. Ročník Velké ceny Hradce králové

Hradecký bazén se v letošním roce poprvé nadechne atmosféry velkých závodů. Nejstarší z klubů, věnujících se plaveckému sportu, tj. Plavecký klub Hradec Králové, se rozhodl pořádat úvodní díl seriálu Českého poháru v plavání.

Český pohár v plavání je seriál závodů, které se mohou stát kvalifikačními závody na mistrovství České republiky, mezinárodní závody jako je mistrovství Evropy,  světa a na Olympiádu.

Tyto úvodní závody právě startují dne 14. a 15. března 2015 na padesátimetrovém bazénu v Hradci Králové. Pořadatelé tento závod nazvali „VELKÁ CENA HRADCE KRÁLOVÉ“.

„Velká cena Hradce Králové je 1. kolo českého poháru z 11 kol a právě na našem šampionátu se budou kvalifikovat junioři na Multiutkání juniorů v Izraeli“, říká ředitel závodů a předseda odílu Mgr. Jiří Bezouška.

„Nutno dodat, že tento závod je zároveň kvalifikačním na Mistrovství České republiky dospělých, takže lze očekávat ty nejlepší výkony českých plavců“, dodává Bezouška.

Tyto závody se dosud v Hradeckém bazénu nepořádaly a toto je tedy pro Plavecký klub HK premiéra a proto předseda oddílu a ředitel závodů v jedné osobě podotýká: „Bylo by to pro nás velké sousto, nebýt našich partnerů, kteří nám s těmito závody pomáhají. Vstříc nám vyšlo město Hradec Králové, Správa nemovitostí Hradec Králové i jiní. Rád bych pozval všechny příznivce závodního plavání, ale i laiky, aby se přišli na tyto závody podívat. Zejména na atraktivní části, jako jsou finále a štafety. V těchto disciplínách uvidí návštěvníci skvělé výkony a atmosféra na závodišti je určitě strhne k fandění, i když plavání ani rozumnět nemusí“, usmívá se Bezouška.

Návštěvník na tomto utkání může pochopit, že závodní plavání není jen nezáživné plavání ode zdi ke zdi, ale že má i své kouzlo. Jedná se o Olympijský sport, který je v ČR na okraji zájmu a to se organizátoři Velké ceny Hradce Králové rozhodli změnit.

Tyto závody jsou i možností, jak přitáhnout více lidí do sportu obecně. Cílem tohoto Českého poháru je upozornit hradecké obyvatele, že i v jejich městě se provozuje sport na vrcholné úrovni i v jiných sportovních odvětvích, než je hokej, fotbal, či basketbal.Zpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: