Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

TZ k účasti plavců PKHK na zahraničních závodech v Polsku

Výběr sedmi plavců z Plaveckého klubu Hradec Králové se o víkendu zúčastnil XXVI. Memoriálu Marka Petrusewicza v polské Wroclawi.

„Chtěli jsme našim svěřencům umožnit srovnání s evropskou konkurencí a polští plavci patří mezi velmi dobré plavce, proto jsme se rozhodli, že navštívíme sice nedaleké, ale přesto zahraniční závody v polské Wroclawi.“ Říká trenér výběru plavců Jan Bergman.

Kromě polských týmů se závodů účastnily také dva české kluby – Plavecký klub Hradec Králové a TJ Lokomotiva Trutnov. A čeští plavci neobsazovali jen spodní příčky ve výsledkové listině. Mnoho hradeckých plavců si na těchto závodech vytvořilo osobní rekordy, které se jim budou hodit v této zimní sezóně a vyzkoušeli si starty, které budou plavat na Mistrovství České republiky.

Nejvýraznější plavkyní této výpravy byla Kristýna Jiránková z PKHK, juniorská reprezentantka ČR, která si v kategorii narozených v r. 2002 vybojovala pohár za nejlepší bodový výkon.

„Nejlepší výkon předvedla Kristýna na 100m znak, kde v osobním rekordu 1:07,69 obsadila v celkovém pořadí sice 7. Místo, ale v kategorii 02 byla bezkonkurenčně první. Byla sice vyčerpaná, ale šťastná“, říká Jan Bergman.

Skvělé časy si vyplavali i plavci Sára Hebrová, Vojtěch Hájek, Adam Klásek, Vanda Jeřábková, Jan Klásek i Jiří Klaban.

„Pro naše svěřence to byla velmi cenná zkušenost a díky dobrým vztahům s našimi polskými přáteli se můžeme těšit na další poměření sil, tentokrát na hradeckém bazénu, kde budeme 12. a 13. března pořádat již druhý ročník Velké ceny Hradce Králové. Kolegové z Polska nám přislíbili svou účast i s reprezentantkou Polska Alicjí Tchórz, která si snad na našem hradeckém bazénu potvrdí svou nominaci na Olympijské hry.“ Podotýká vedoucí výpravy Jan Bergman.

Díky intenzivní přípravě se hradečtí borci ponořili do Wroclawského bazénu pro skvělé výsledky a i díky tomu obstáli ve srovnání s polskými plavci. Tento týden čeká celý plavecký klub krajské přebory a tím i nominace na MČR.

 

 

Foto ze závodů v polsku: http://pkhk.rajce.idnes.cz/Wroclav_14.-15.11._2015/Zpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: