Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

Pro limity až do Zlína

 


Zhruba tři desítky klubů se zúčastnili letošní poslední šance na zaplavání limitů pro účast na mistrovství MČR dorostu a dospělých na padesátce. Tyto závody byly plné nových zkušeností. Vyzkoušeli jsme si vstávat o víkendu ve 4 hodiny ráno. Absolvovat 3 hodinovou cestu autem po okreskách a hurá na samotný závod, kde se program dvou půldnů dá stihnout v jednom. Přesto všechno ale úspěch.
Naši výpravu tvořili plavci Jiří Klaban, Zorka Blažková, Vanda Jeřábková, David Vokáč, Eliška Jarešová, Bára Koudelková a dva řidiči s prověřenými vozy české značky Škoda.
K samotným závodům.
Celkově nelze závody hodnotit jinak než velkou spokojeností. Dosáhli jsme osobních rekordů přesahující časy zaplavané na pětadvacítkách. Přeprali jsme únavu z cesty a potvrdili vyplavanou formu.

Jednotlivé hodnocení:
Jiří Klaban jel do Zlína hlavně pro čas na motýlovou padesátku, a přesto že si průběh závodu zpestřil o neplánované občerstvení v podobě chlorované vody podávané během nádechu, zaplaval za příjemných :27,8 sec (druhé místo).
Zorce Blažkové se velice povedla jak 200 tak 50 prsa. Zorka zapracovala na stylu a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, což nás samozřejmě těší. Na prsařské padesátce posunula svůj osobní rekord o zhruba 1 vteřinu a už teď se těší, až ho posune o další a konečně pokoří hranici 40s.
Vanda Jeřábková byla plavkyně s příslibem velkých výkonů. Bohužel jí jaksi nesedla teplota vody a všechny závody rozjela přespříliš rychle. Následkem toho jí pak chybělo v závěru závodů. Přestože překvapení nebylo, časy byly zaplavány dle možností.
Davidovi Vokáčovi se bezesporu nejvíce povedl start na 50m motýlkem, kde svůj osobák posunul hned o 3 vteřiny a posunul se tak na čas :29,8 sec. David si vzal zřejmě k srdci slova kolegy Bergmana „ přestaňte mi mršit můj oblíbený styl!!!“
Rozhodně nejnáročnější ve všech to měla Eliška Jarešová, která si naložila na startech hned 2000m (200PZ, 200VZ, 800VZ, 400PZ, 400VZ), Elišku navíc ještě provázely bolesti z pohmožděného kolene, což si sebou vezla jako dárek ze čtvrtečních závodů na rybníku. Zaplavané časy byly přesto kvalitní, a byť nebyly v osobním rekordu, doufám, že nás na MČR dostanou.
Další členkou naší výpravy, která se rozhodla nehrabat na delfína, je Bára Koudelková. Bára zlepšila padesátku o cca 2s a věřím, že je na dobré cestě na ještě větší zlepšení.

JBZpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: