Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

Špičkové závody se špičkovým mezinárodním obsazením

O tomto víkendu, tj. 14. – 15. 3. proběhla na plaveckém bazénu v Hradci Králové, Velká cena Hradce Králové v plavání. Napjaté očekávání organizátorů tohoto závodu se naplnilo hned první den. Do Hradce dorazilo přes 450 závodníků, a to ne jen tak ledajakých. Dorazila téměř celá česká reprezentace a to jak dospělá, tak ta juniorská. Ke všemu jsme mohli přivítat další reprezentace ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Španělska, ale i Egypta.

Všichni závodníci předváděli fantastické výkony na hranici českých rekordů. Nás může těšit fakt, že východočeská reprezentantka Martina Elhenická si téměř na domácím bazénu vyplavala kvalifikační čas na MS v polské Kazani.

V průběhu celého víkendu bylo stále co sledovat,  důkazem toho je, že na závody přišlo kolem 450 diváků a měli co dělat, aby dobře viděli. Bazén praskal ve švech.

Velikou radost z průběhu závodů projevil i ředitel tohoto mítinku Jiří Bezouška, který říká: „ Chodili za mnou trenéři jednotlivých družstev i reprezentací a chválili nám přípravu na závody i jejich průběh. Všichni mi potvrzovali fakt, že takové závody ani nepamatují. Sjela se nám opravdu špička plaveckého sportu a to se málokdy podaří, vzhledem k tomu, že u nás probíhal 1. ročník, tak je to pro nás velká motivace a zároveň odpovědnost, abychom tento standard na další ročník udrželi.“ A je nutné dát Jiřímu Bezouškovi za pravdu. Na závody přijela i snad nejznámější plavecká reprezentantka Simona Baumrtová, která kvůli VC HK přiletěla až z Floridy.

„Příprava takového závodu vyžaduje hodně práce, času, zapálení a peněz, proto bych chtěl poděkovat celému týmu organizátorů a také hlavně našim partnerům, kteří nám pomohli s finančním zajištěním tohoto mítinku“, zvážněl jindy usměvavý Bezouška, „ a to je vždy ta nejproblematičtější část.“

S úsměvem ale už zase dodává: „Už se ale těšíme na další ročník a zvažujeme zda takových závodů na našem bazénu neuspořádat více. Například mistrovství ČR se tradičně koná v nedalekých Pardubicích a není vyloučeno, že se s nimi o tuto výsadu budeme chtít poprat.“

I Egyptská reprezentace odjížděla z těchto závodů velmi spokojená a podle slov jejich šéftrenéra by se rádi vrátili do Hradce Králové na „Summer camp“, který obvykle pořádají každý rok v jiné zemi. Toto soustředění by rádi pro letošní rok umístili do Hradce Králové, ale vše je prozatím v jednání.

Závodníci i trenéři si mohli v pauze také prohlédnout zajímavou nabídku sportovního vybavení, ať už to byly plavky, relaxační a regenerační výrobky, nebo také zajímavá nabídka a výstavka koloběžek. Někteří plavci si v pauze koloběžky osobně vyzkoušeli na prostranství před bazénem.  

Další ročník Velké ceny proběhne až po stanovení termínu ČSPS, ale hradečtí už se těší na další hvězdně obsazené závody.Zpět na seznam aktualit
 

                                                

 

                         

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Partneři klubu poskytující slevu členům na své produkty a služby: