Aktuality Plaveckého klubu Hradec Králové.

Zpět na seznam aktualit

II. zimní mezinárodní MČR mastes v České Lípě

O víkendu 12. a 13. listopadu 2016 proběhlo na bazénu v České Lípě II. zimní MČR mastes a Korunní cup. Tohoto závodu se zúčastnili členové mastes týmu ve složení: Gabriela Kostková, Andrea Menglerová, Denisa Dudadíková, Michal Plhák a Jan Bergman. Plavecký klub Hradec Králové obsadil v celkovém pořadí z 33 týmů sedmé místo, i když PKHK rozhodně nepatřil mezi týmy nejpočetnější. Nejúspěšnější plavkyní této výpravy byla jako vždy Gabriela Kostková, která převálcovala všechny nejen ve své kategorii, ale i v absolutním pořadí. Nejvíce zazářila na motýlkových tratích, kde nenalezla přemožitelku. Skvěle plava i znakovou trať i kraulovou. Jedinou přemožitelkou v absolutních pořadích jí byla Petra Chocová, která zlomila světový, český i evropský rekord. Své medaile si odvezla i Denisa Dudadíková, která byla v masters týmu nováčkem. Na bednu si pro "placku" několikrát vystoupala i Andrea Menglerová, která na svých kraulových tratích ve své kategorii nenašla lepší soupeřku. Michal Plhák, který na MČR plaval poprvé si v královské disciplíně 100 VZ dohmátl pro zlatou, neskrýval svou radost. Jan Bergman obhájil zlato z loňska na 100 Z a 50 Z a přidal broznz z 200 PZ.

V kolektivních disciplínách jsme se mohli zúčastnit pouze mixových štafet a v obou případech masters tým PKHK vyplaval třetí místo.